65045, м. Одеса, вул. Преображенська, 64
Працюємо: Пн.- Пт. з 9:00 до 17:00
(048) 725 87 77
Home > Blog > Inspiring Young Minds
Презентація книги Катерини Корнієнко "Дивокровці"
2 травня об 11:20 запрошуємо всіх охочих на зустріч з письменницею, авторкою підліткового фентезі, Катериною Корнієнко. У вас є унікальна можливість поспілкуватися з авторкою, яка буде лише два дні в Одесі!Катерина Корнієнко Народилася і живе в Києві. Навчалася у Києво-Могилянській академії. У 2012 році отримала премію літературного конкурсу видавництва «Смолоскип». Працювала копірайтеркою, сценаристкою комп'ютерних ігор і візуальних новел, з 2021 року перекладає книжки. Перекладачка та редакторка документальних проєктів на телебаченні.З 2024 року — донорка крові. Пройшла курс з тактичної медицини.Її дебютна книга "Дивокровці" зараз набирає популярність. Тож про що ж вона? Київська восьмикласниця Коханнячко Латник розслідує таємниче зникнення Інни, дівчини свого батька. Натомість вона знаходить чарівну громаду, яка вже сотні років живе у Києві. Раніше Коханнячко завжди почувалася самотньою. Дорослішання, перше кохання та спроби порозумітися з батьком-ветераном не робили життя простішим... Цікаво? ПРиходьте!
«Рівні можливості для всіх»
1 квітня у межах програми "Ти як?" для співробітників Одеської обласної бібліотеки для дітей пройшов семінар на тему «Рівні можливості для всіх» за участі психологині, координаторки психологічних та молодіжних проєктів громадських організацій Єлізавети Акіліної. Питання безбар’єрності в Україні важливе і актуальне. Безбар’єрність означає забезпечення рівних можливостей та доступу для всіх, незалежно від їхнього фізичного, інтелектуального, психологічного стану. Важливо створити умови, в яких люди з інвалідністю можуть активно брати участь у суспільному житті, працювати, отримувати освіту та доступ до послуг, які надаються всім громадянам. Створення безбар’єрного середовища в бібліотеці – це важлива задача, оскільки бібліотеки повинні бути доступними для всіх груп населення. І починати потрібно з самих себе.Учасники ознайомилися з ключовими поняттями безбарʼєрності, доступності та інклюзії.
Окрему увагу приділили питанням організації безбар'єрного середовища, розглянули практичні інженерні рішення для створення доступності. Учасники мали можливість обговорити та подискутувати, чому саме ці зміни є критично важливими та необхідними.
Також важливою частиною семінару стало ознайомлення з основами інклюзивної комунікації. Ми обговорили, як правильно спілкуватися з людьми з інвалідністю, які фрази та формулювання варто використовувати, щоб уникнути дискримінації тощо.
Шкільний дивертисмент
21 березня співробітники Одеської обласної бібліотеки для дітей та студенти Одеської національної музичної академії ім. А.В. Нежданової провели для учнів 4а класу Одеської гімназії №58 лекцію та музичну вікторину "Vivat musica!", під час якої звучали різні музичні інструменти, виконувалася українська пісня "Червона калина" та Артем Жульєв створював на саксофоні "Сонячний настрій". Діти дізналися багато цікавого про музичні інструменти та ознайомилися з тематичною добіркою книг із фонду нашої бібліотеки.
ТОП-5 кращих книжок за версією лідерів читання області
До Всеукраїнського тижня дитячого читання – 2025
💁Діти України обирають книгу📖
Лідери читацьких думок обирають ТОП-5 кращих книжок за версією лідерів читання області💁📚
Підсумок проведення бліц-опитування читачів середнього та старшого віку в ООБД та інших бібліотеках для дітей Одеської області.
Список кращих книжок українських авторів, які обирали читачі:
💁Середній вік:
1. Василь Карп'юк "Олекса Довбуш"📖
2. Марина Павленко "Русалонька із 7-B"📖
3. Андрій Бачинський "140 децибелів - тиші"📖
4. Всеволод Нестайко "Тореадори з Васюківки"📖
5. Володимир Аренєв "Сапієнси"📖
💁Старший вік:
1. Юрій Яновський "Майстер корабля"📖
2. Валер'ян Підмогильний "Місто"📖
3. Наталія Матолінець "Керамічні серця"📖
4. Гнат Хоткевич "Довбуш"📖
5. Анастасія Нікуліна "Сіль для моря"📖
📚 Книжковий вибір читачів кожної області буде відображений на інтерактивній книжковій мапі України, яка буде розміщена на ресурсах Національна бібліотека України для дітей
#дітиобираютькнигу #лідеричитаннярадять #топ5дитячихкниг #тижденьчитання2025
Акція "Подаруй бібліотеці книгу про війну": до Дня українського добровольця
14 березня в Україні відбувається вшанування добровольців – людей, які не були військовими за професією, але в критичний для держави момент без повісток чи примусу, добровільно «поставили на паузу» своє попереднє життя й узяли до рук зброю, щоб захистити країну.Правильна книга в потрібний час здатна змінити життя. Ми пропонуємо доєднатись до акції «Подаруй книгу про війну» в бібліотеку.
Запрошуємо наших читачів доєднатися до бібліотечної акції з нагоди Дня українського добровольця!
Об'єднуємось заради здоров'я нації
11 березня 2025 року відбулося підписання Меморандуму про співпрацю між Одеський обласний центр контролю та профiлактики хвороб та Одеська обласна бібліотека для дітей ім. В.Катаєва. Документ закладає основу для довгострокового партнерства з метою реалізації спільних освітніх, інформаційних та просвітницьких ініціатив у сфері громадського здоров’я, формування культури здорового способу життя серед дітей та молоді, а також обміну знаннями та досвідом між фахівцями обох установ.Меморандум визначає ключові напрями взаємодії, зокрема:✅Проведення спільних лекцій, майстер-класів і просвітницьких заходів для дітей, батьків та освітян щодо профілактики захворювань, правил гігієни та здорового способу життя.✅Організація інформаційних кампаній з питань вакцинації, профілактики інфекційних хвороб та першої домедичної допомоги.✅Забезпечення доступу до освітніх та науково-популярних матеріалів про здоров’я та медицину.✅Реалізація спільних культурно-просвітницьких ініціатив, спрямованих на формування відповідального ставлення до власного здоров’я у дітей та підлітків.✍️Підписання відбулося за участі генерального директор ДУ Одеський обласним центр контролю та профілактики хвороб - головного державного санітарного лікаря Одеської області Дмитра Бондаренка та т.в.о. директора Одеської обласної дитячої бібліотеки Наталії Кавун.💬Дмитро Бондаренко: «Здоров’я дітей – це стратегічний пріоритет для суспільства. Популяризація знань про здоровий спосіб життя, профілактику захворювань та сучасну медицину має розпочинатися ще в дитячому віці. Ми переконані, що партнерство з Обласною дитячою бібліотекою дозволить ефективніше поширювати ці знання серед юного покоління».💬Наталія Кавун: «Сучасна бібліотека – це не лише книги, а й потужний освітньо-інформаційний центр. Ми прагнемо бути місцем, де діти та їхні батьки можуть отримати не лише літературні знання, а й корисну інформацію про здоров’я, безпеку та добробут. Ця співпраця відкриває перед нами нові можливості для розвитку та просвітництва».🤝Підписаний меморандум стане основою для нових спільних проєктів, спрямованих на виховання здорового покоління, підвищення рівня обізнаності про громадське здоров’я та створення безпечного інформаційного простору для дітей та підлітків.
Тарас, якого ми не знали...
Тарас, якого ми не знали... Забудьте про сумного дядька в кожусі. Тарас Шевченко був стильним європейським чоловіком! Модний. Освічений. Бунтар з вогнем у очах. 💙 Він не сидів склавши руки. Він ламав стереотипи! З кріпака став зіркою аристократичних салонів. Душа компанії. Людина, яка знала ціну свободі.💛 Народився в родині кріпаків, але не злиденній. Батько чумакував — був далекобійником свого часу. Дід і батько вміли читати. У заповіті Тарасового батька були такі слова: “Синові моєму Тарасу з мого хазяйства нічого не потрібно. З нього буде або щось дуже добре, або велике ледащо».💙 У 8 років Тарас — єдиний серед братів і сестер — пішов до школи. Перший його заробіток – допомога священнику у відспівуванні небіжчиків.💛 У 12-15 років Тарас був готовий ходити селами 15–20 км, шукаючи собі наставника у малюванні. Це – про його шалену жагу до знань.💙 Шевченко був селф-мейд-меном задовго до появи цього терміну. Народився кріпаком, а помер – Генієм! За його викуп з кріпацтва заплатили 40 тисяч доларів у сучасному еквіваленті. Тому що він був того вартий!💛 Це був європейський інтелектуал: Тарас навчався в Академії мистецтв, отримував медалі, створив понад 1300 мистецьких творів. Його перший "Кобзар" розкупили за два тижні — справжній бестселер!💙 Шевченко носив модний одяг. Заробляв непогані гроші. Ходив на вечірки. Закохувався. Грав у карти. Фліртував із жінками. Розмовляв кількома мовами.💛 Особисте життя було сповнене драматизму. Сошенко, який допоміг звільнити Тараса, і сам Шевченко закохалися в одну дівчину — Марію Європеус. Вона обрала Тараса. У нього була закохана княжна Варвара Рєпніна — онука Кирила Розумовського. Але жодні стосунки не склалися.💙 Його любили жінки. Його поважали аристократи. Його боялася російська імперська влада. Він був небезпечним для росії – бо розпалював у серцях українців вогонь свободи.💛 Йому заборонили писати й малювати? Він продовжував таємно! Його відправили в солдати? Він не зламався. Його намагалися стерти з пам'ят народу? Не вийшло!💙 Він не боявся говорити правду. "Борітеся – поборете!" – його слова звучали на Майдані 2014 року. Пророчі слова. "Вогонь запеклих не пече" – повторюють українські воїни на передовій сьогодні. Його вірші – не музейні експонати. Вони – зброя. Вони – ліки. Вони – голос, який кличе до свободи.💛 "Свою Україну любіть. Любіть її... Во врем'я люте. В останню тяжкую минуту за неї Господа моліть." Ці слова висічені в наших серцях. Коли українці читають "І на оновленій землі врага не буде, супостата", вони вірять, що так і буде. Коли повторюють "Борітеся – поборете", вони знають, що переможуть.💙 💛 Справжній Шевченко – це не пам'ятник, не скам'янілий бюст. Він живий. Він у кожному, хто бореться за Україну.
Світ книжок та українських писень
25 квітня Весняну музично-літературну подорож у "Світ книжок та українських пісень" сьогодні, разом з бібліотекарями, здійснили вихованці групи продовженого дня Одеська гімназія №52 . Діти познайомилися з книжковим новинками, а під час голосного читання книжки Тімоті Напмана "Супертато", з'ясували, що замасковані тата-супермени - це чудово і дуже магічно. А потім слухали українські пісні у виконанні Анжели Вапняр, керівниці фольклорного ансамбля "Весняночка" Центру дитячої та юнацької творчості "Самоцвіт". Ось так різноманітно та весело провели час у бібліотеці!
Нагродження переможців
Вже наступного тижня дипломи 📜 та призи 🏆переможцям обласного онлайн конкурсу читців пам'яті Володимира Рутківського "Я з троянд викладав слово" вирушат до своїх володарів. А ми дякуємо Високі мальви. Капеланський корпус медіаслужителів ❤️ за допомогу у придбанні подарунків🎁 для дітей.
Майстер-клас "Жива весела гусениця"
Ділимося звами результатами майстер-класу, що пройшов 27 березня. Весною оживає все навколо! От і у нас в бібліотеці ожила маленька гусениця. Слідкуйте за нашими новинами, щоб не пропустити наві цікаві події у бібліотеці. Чкаємо на вас завжди!
Майстер-клас "Гілка сакури"
20 березня завдяки вже традиційному щотижневому майстер-класу у бібліотеці заквітла сакура. Читали, клеїли, вирізали та малювали.
У нас весняна, весела, творча атмосфера.
Майстер-клас "Веселі читайлики" 📖
13 березня відбувся щотижневий майстер-клас. Цього разу він має назву "Веселі читайлики"📖 . Читали, клеїли, вирізали та малювали.У нас весняна, весела, творча атмосфера.
Катерина Єгорушкіна та її книга "Мої вимушені канікули"
11 березня 2025 року представники бібліотеки відвідали Одеську обласну універсальну наукову бібліотеку ім. М.Грушевського. Тут, у Відділі соціокультурної діяльності ООУНБ імені М.С. Грушевського, відбулася цікава зустріч з українською авторкою Катериною Єгорушкіною. Письменниця під час війни збирає свідчення наших сучасників про досвід, який вони ніколи не мали б пережити, про війну, окупацію, біженство...Збирає і перетворює їх на літературу, яка через деякий час стане історичною і допоможе майбутнім поколінням не забути. Дякую за зустріч та за автограф для маленьких читачів Одеської обласної бібліотеки для дітей ім. В.Катаєва
День Державного Гімну України
Наша історія��💛Сьогодні, 10 березня, День Державного гімну України. 10 березня відзначають День українського гімну - йому виповнюється 160 років від дня першого публічного виконання.День українського гімну - факти з історії:- на текст вірша Павла Чубинського спочатку було написано музику для гітари, а пізніше композитор Михайло Вербицький адаптував її для хору;- перший запис "Ще не вмерла Україна" зробили в жовтні 1910 року на фірмі Gramophon у німецькому Кельні за участю відомого українського оперного виконавця Модеста Менцинського;- як Гімн України 1917 року пісню проголосили в Українській Народній Республіці, але після поразки національно-визвольних змагань виконувати заборонили;- 1939 року пісню офіційно юридично затвердили як Гімн Карпатської України;- у Союзі "Ще не вмерла Україна" відкинули як гімн УРСР - вона суперечила комуністичній ідеології, замість нього затвердили текст Павла Тичини "Живи, Україно, прекрасна і сильна";- кубанський поет і краєзнавець Іван Варавва включив текст пісні "Ще не вмерла Україна" до збірки "Пісні козаків Кубані", яка вийшла друком 1966-го, а Кубанський козачий хор виконував її як давню козацьку пісню;- у вересні 1989 року "Ще не вмерла Україна" публічно виконав Василь Жданкін - на стадіоні Буковина під час фестивалю "Червона Рута-1989" у Чернівцях;- 24 серпня 1991 року Гімн вільного українського народу "Ще не вмерла Україна" перед будівлею українського парламенту виконала тернопільська "Заграва";- 5 грудня 1991 року "Ще не вмерла Україна" офіційно пролунала у виконанні відомого хору ім. Верьовки під керівництвом Анатолія Авдієвського на засіданні Верховної Ради - воно було присвячене Всеукраїнському референдуму і президентським виборам;- музику Гімну ВРУ затвердила в січні 1992 року, а текст - у березні 2003 року;- тоді ж, у 2003, внесли поправку в перший рядок пісні: старий Гімн України звучав як "Ще не вмерла Україна, і слава, і воля...", а новий Гімн України запропонували виконувати як "Ще не вмерла України і слава, і воля...";- 2005 року випустили ювілейну монету в 10 грн, присвячену Гімну України та 140-й річниці з першого виконання;- Гімн України набув неймовірної популярності у 2004-му році під час Помаранчевої революції та у 2013-му - в період Революції Гідності;- 2022 року до Дня Незалежності України було поставлено світовий рекорд "Наймасовіше одночасне виконання Гімну України в 50 країнах світу";- оригінальні зразки тексту та музики українського гімну досі зберігаються в Науковій бібліотеці імені Василя Стефаника у Львові.
Літературна мандрівка "Невмеруще Шевченкове слово..."
9 березня для всіх українців є особливою датою, адже цього дня ми відзначаємо День народження найвідомішого українського поета, художника, громадського діяча, титана духу й пророка Тараса Григоровича Шевченка. Напередодні цього дня бібліотекарі відвідали першокласників Одеської гімназії №52 з літературною мандрівкою "Невмируще Шевченкове слово..." Діти подивилися презентацію про життя та творчість Кобзаря, дізналися цікаві факти про нього, читали вірші та малювали.
Наталія Кавун та її "Канікули з секретом..."
7 березня 2025 року в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» відбулась зустріч бібліотекарів Одеська обласна бібліотека для дітей ім. В.Катаєва з дітьми переселенцями у Центрі соціально-психологічної підтримки. Як завжди спілкувались граючи 📖 читали. Ділились гарним весняним настроєм. Діти з задоволенням познайомились з дитячою письменницею Наталія Кавун та її книгою "Канікули з секретом, або Що приховувала графська садиба"✨Чекаємо на нові зустрічі